Spotkanie świąteczne – Alleluja!!! Jezus żyję !
W naszym przedszkolu z radością i w atmosferze skupienia przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały tradycje Świąt Wielkanocnych i dekorowały wraz
z nauczycielami sale świątecznymi ozdobami. W środę tradycyjne odbyło się święcenie koszyczków wielkanocnych, które zostało poprzedzone krótką inscenizacją
o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, przygotowaną przez dzieci z gr. Pszczółek i Mrówek. Mali artyści z zaangażowaniem i przejęciem przybliżyli wszystkim najważniejsze wydarzenia tych świąt, wprowadzając zgromadzonych w refleksyjny i radosny nastrój. Po przedstawieniu odbyła się wspólna modlitwa, którą poprowadził ksiądz z parafii Podwyższenia Krzyża. Dzieci z wielkim skupieniem uczestniczyły w modlitwie, prosząc m.in. o zdrowie, pokój oraz błogosławieństwo dla swoich rodzin. Następnie ksiądz poświęcił przyniesione przez dzieci koszyczki wielkanocne, wypełnione tradycyjnymi pokarmami. Był to wyjątkowy moment, który pozwolił dzieciom lepiej zrozumieć znaczenie wielkanocnych zwyczajów oraz przeżyć je w sposób świadomy i wspólnotowy przy świątecznym obiedzie. Był też czas na wspólne zdjęcia przy świątecznej dekoracji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne przeżywanie tego pięknego czasu przygotowań do Świąt Wielkanocnych.




















































































































































