Wyjście do Filharmonii ” Potyczki na stroiki i smyczki”

Dziś nasze przedszkole odwiedziło Filharmonię Gorzowską! Wzięliśmy udział w niesamowitych „Potyczkach na smyczki i stroiki”. Było głośno, wesoło i bardzo muzycznie. Dowiedzieliśmy się, że instrumenty dęte i strunowe potrafią ze sobą nie tylko rywalizować, ale i pięknie współgrać.
Co łączy muzykę z teatrem? Czy instrumenty mają zdolności aktorskie? Który z nich mógłby wcielić się w rolę słowika, a który zaryczałby jak niedźwiedź? Jakie dźwięki drzemią w skrzypcach, skąd się wzięła ich nazwa i co łączy je z żabą, ślimakiem i koniem? Co wspólnego ma fagot z wiązką patyków, a co z wężem boa? Na wszystkie te pytania odpowiadaliśmy wspólnie z duetem skrzypcowym i kwartetem fagotowym. Przy okazji oba zespoły stoczyły ze sobą zacięty pojedynek w kilku kategoriach. Kto zagrał najciszej, kto najgłośniej, kto najszybciej, kto najwolniej, kto najdłuższy, kto najkrótszy dźwięk? O tym zdecydowaliśmy My!

Powrót »