Dzień Ziemi
W Święto Ziemi nasza przestrzeń się zieleni.
Każde dziecko to szanuje, dlatego śmieci segreguje.
Osobno papier, szkło i plastik do różnych pojemników trafiają,
Obierki i fusy też swoje miejsce mają.
Zmieszane rzeczy to te kłopotliwe,
nie mieszaj ich przypadkiem z ziemniakiem czy grzybem.
Zrób etykiety, naklejki dla przypomnienia,
ułóż rymowankę – segregacja to kwestia nie do zapomnienia.
Dziś w naszym przedszkolu dominował kolor zielony! Przedszkolaki zamieniły się w „Eko-Detektywów”, ucząc się jak dbać o naszą planetę i jak chronić przyrodę, segregowały odpady, obserwowały eksperymenty, poznały globus i rozmawiały o tym, co czuje nasza planeta, gdy o nią dbamy. Dzieci z Mrówek wykonały prace przestrzenną z materiałów z recyklingu, dając drugie życie plastikowym butelkom i innym przedmiotom. Inne dzieci wykonały prace plastyczne z plasteliny, kredek i farb. To był dzień pełen wrażeń, który nauczył nas, że ochrona środowiska zależy od każdego z nas.






















































































































































