Dzień książki

W książeczce płynie rzeczka, w książce szumi las,
w prześlicznych tych książeczkach, tysiące przygód masz.
Więc kochaj i nie marnuj książki i kartek nie wyrywaj też.
Najpierw dobrze umyj ręce a potem książkę bierz.

Dzisiaj najmłodsza grupa obchodziła DZIEŃ KSIĄŻKI. Celem tego święta jest rozpowszechnianie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele ważnych funkcji pełni książka w naszym życiu. Przedszkolaki poznały magiczny świat bajek, dowiedziały się, jak powstaje książka i odwiedziły kącik czytelniczy. Dzień wypełniło głośne czytanie, które rozwija wyobraźnię i uczy koncentracji.

Powrót »