Wizyta w Muzeum
W tym budynku, wielkim, starym,
dzieją się prawdziwe czary!…
Są tu rzeźby i obrazy, pamiątki z dawnej wyprawy.
Każdy przedmiot swą historię szepcze cicho w pełnej formie.
Pamiętaj tylko, mój kolego, nie dotykaj tu niczego!
Oczy szeroko otwórz, słuchaj, nie biegaj i nie dmuchaj.
Bo muzeum to skarbnica, która światem nas zachwyca.
Dzisiaj dzieci z grupy „Żółwiki” wybrały się do Muzeum Lubuskiego. Była to pierwsza wizyta w tak wspaniałym miejscu! Eksponaty robiły ogromne wrażenie i pozwalały przenieść się w czasie. Dziękuję za lekcję historii.





















