Kreskostwory- warsztaty w MOS gr. Zerówka

Dzieci z grupy Zerówka kolejny raz miały okazję uczestniczyć w warsztatach w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem jednak były to pierwsze zajęcia z nowego cyklu: Sztuko(s)twory. Podczas tych zajęć dzieci poznają najprostsze techniki przekazu plastycznego, takie jak: linia i kreska, kolor i barwa, przestrzeń kompozycja, światło, bryła i faktura. Dzieci tworzą prace wielkoformatowe czy różnego rodzaju instalacje. Nasi zerówkowicze na pierwszych zajęciach stworzyli wielkoformatową, czarno-białą pracę za pomocą linii z czarnej taśmy a także dorysowywanych mazakami elementów. Następnie z czarnych papierowych pasków dzieci skonstruowały mieszkańców swojej czarno-białej krainy: różnorakie stworki. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia i zabrania swoich dzień do domów i do przedszkola.