Baletowy zawrót głowy- wyjście do Filharmonii

Dziś po raz kolejny dzieci z grupy Średniaków, Starszaków i Zerówki uczestniczyły w cyklu audycji muzycznych „Akademia Muzyki” w Filharmonii Gorzowskiej. Głównym bohaterem dzisiejszej audycji był Piotr Czajkowski i jego dzieła, czyli Balety. Przedszkolaki dowiedziały się czym różni się taniec od baletu, jak od środka wygląda szkoła baletowa i czy każdy może występować w balecie. Poznały również 3 tytuły baletów skomponowanych przez P. Czajkowskiego: „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów” i „Śpiąca królewna”. Dzieci wysłuchały historii powstania tych utworów, miały możliwość ich posłuchać w wykonaniu muzyków gorzowskiej filharmonii oraz…… na żywo zobaczyć tancerzy z poznańskiej szkoły baletowej, którzy zaprezentowali nam poszczególne balety.