Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, mieliśmy okazję trochę poopowiadać sobie o tym wyjątkowym miejscu i zagłębić się w jego tajemnice. Dzieci z poszczególnych grup mogły dowiedzieć się lub przypomnieć sobie jakie charakterystyczne elementy możemy znaleźć w teatrze a także, że teatr tak naprawdę niejedno ma imię. Bo teatr to nie tylko scena, widownia i przebrani aktorzy. Teatr to również balet, opera, pantomima, teatr kukiełek czy cieni. Przedszkolaki obejrzały krótkie animowane filmiki edukacyjne stworzone przez Teatr Wielki Operę Narodową w Warszawie o zasadach zachowywania się i ubioru w instytucjach kultury . Zerówkowicze stworzyli swoje autorskie teatralne maski oraz rysowali postacie, które chętnie zobaczyliby na teatralnej scenie a starszaki tworzyli u siebie w sali własny teatr cieni! Jako dopełnienie dzieci mogły obejrzeć nagrane przedstawienie teatru kukiełkowego pt. „Śpiąca królewna”