Święcone i życzenia w przedszkolu

Okres Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy to szczególny czas dla chrześcijan. Tradycja wiąże z nim wiele zwyczajów, m.in. święcenie pokarmów. Dzieci z naszego przedszkola już w Wielką Środę również zgodnie z polskim zwyczajem poświęciły pokarmy. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swój udekorowany koszyczek, do którego zostały włożone różne słodycze, baranek, babeczka. Dzieci przed święconką wraz z zaproszonym kapłanem, obejrzały przedstawienie o koszyczku wielkanocnym przygotowanym przez dzieci z grupy Średniaki. Wszystkim bardzo się podobał występ przedszkolaków.
Z okazji Wielkiego Czwartku złożyliśmy księdzu życzenia. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istoty polskiej i chrześcijańskiej tradycji, a przede wszystkim ukazanie duchowego wymiaru święcenia pokarmów. Poprzez święconkę przedszkolaki zostały wprowadzone w okres przygotowań do najważniejszych świąt w roku liturgicznym.