Dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego

Choć jestem mały znam znaki drogowe. Wiem, że przejść przez jezdnię tylko z mamą mogę. Stop czerwone światło, zatem grzecznie stoję. Widzę policjanta, wcale się nie boję. Obserwuję bacznie jak ruchem kieruje. Proszę droga wolna, gestem nam wskazuje.

Celem dzisiejszych zajęć było opanowanie i przestrzeganie zasad prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym – wyrabianie nawyków prawidłowego zachowania się na ulicy. Przedszkolaki obejrzały znaki drogowe, poznały ich kolory i kształty. Następnie wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej, podczas której były samochodami. Dzieci rozmawiały na temat obrazków przedstawiających dobre i złe zachowania na ulicy. Na koniec zajęć wyruszyliśmy z przedszkola i teorię wykorzystaliśmy w praktyce podczas spaceru.