Zadania matematyczne w gr. Zerówka i Starszaki

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy Starszaków i z grupy Zerówka poznały liczbę 10 oraz poprzez zabawę ćwiczyły liczenie i pojęcia matematyczne. Starszaki układały odpowiednią ilość kolorowych kubeczków pod wskazaną cyfrą. Później dodawaliśmy do siebie poszczególne kolory i ilości kubeczków, licząc ile jest ich łącznie i ćwicząc przy tym dodawanie. Zerówkowicze natomiast za pomocą cyfr i kubeczków, utrwalali sobie liczebniki porządkowe (pierwszy, drugi, trzeci… itd.). Ich zadaniem było odczytać jaki kolor kubeczka stoi np. pomiędzy siódmym a dziewiątym kubeczkiem i określić jego liczebnik porządkowy. Później dzieci dokładały kubeczki tak, aby ich ilość zgadzała się z cyfrą umieszczoną pod nimi. Na koniec na konkretach ćwiczyliśmy działania matematyczne – dodawanie i odejmowanie. Zdobytą poprzez zabawę wiedzę utrwalaliśmy robiąc karty pracy w książkach.