Wyjście do Filharmonii „Opera ma głos”

OPERA MA GŁOS to kolejny tytuł cyklu ,, Akademia Muzyki’’- to właśnie operze przyglądaliśmy się bliżej podczas tego magicznego spotkania. Dzieci dowiedziały się, co łączy ją z teatrem, kto gra w niej ‘’pierwsze skrzypce’’ i dlaczego w teatrze operowym muzyków wpuszcza się w kanał. Przypomniano również postać Stanisława Moniuszki- wybitnego polskiego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej. Dzieci wysłuchały fragmentu opery ‘’Wesele Figara’’, granego na instrumentach smyczkowych. Wisienką na torcie był występ śpiewaczki operowej Pani Beaty Gramzy, która zaprezentowała barwę i skalę swojego głosu, by na koniec naszego spotkania wyśpiewać pieśń o ‘’Złotej rybce’’ do której muzykę skomponował wyżej wymieniony S. Moniuszko.