Dzień bezpiecznego kierowcy

Chcesz przejść przez ulicę? Bardzo łatwo. Uważać musisz tylko na światło.
Gdy się zapali czerwone oko – stój! Bo z policją będziesz miał kłopot.
Przy żółtym świetle zachowaj spokój, nie dając jeszcze na jezdnię kroku.
Sygnał zielony – znak droga wolna. Ale pamiętaj, że to nie droga polna,
tylko ulica bardzo ruchliwa, gdzie o wypadek nietrudno bywa.


Dzień Bezpiecznego Kierowcy to ważny dzień i wspaniała okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, zapoznanie dzieci z podstawowymi elementami, materialnymi infrastruktury ruchu drogowego (droga, znaki drogowe, urządzenia, pojazdy). Odwiedziła nas Pani Agnieszka, która pokazała nam podstawowy sprzęt bezpiecznego kierowcy, który powinien znajdować się w samochodzie. Przede wszystkim powinien być fotelik do podróżowania z dzieckiem. Dzieci zobaczyły jak wygląda prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu Pani Agnieszki. Bardzo dziękujemy….

Powrót »