Jasełka „Czwarty Król”

„Jeśli coś uczyniłeś dla potrzebujących – dla Jezusa to uczyniłeś.
Jeśli się z kimś podzieliłeś – z Jezusem się podzieliłeś.
Jeśli komuś pomogłeś – Jezusowi pomogłeś.”

To główne przesłanie jasełek „Legenda o IV Królu”, które zostały wystawione przez dzieci
z naszego przedszkola. Nasi mali aktorzy ukazali prawdę, że nasze dobre czyny wobec potrzebujących i ofiarowanie bliźnim tego co mamy najcenniejsze, przybliża nas do Boga. Nasze dobre czyny, choćby najmniejsze, ale spełniane z miłości, są dla Boga klejnotami
i drogocennymi perłami. „Podejdź tutaj, popatrz… czy poznajesz te klejnoty?” – pytanie, które usłyszał od Anioła IV Król wzruszają i uczą dostrzegać w potrzebujących Jezusa, Tego bezbronnego, małego, który przyszedł dla nas na świat w lichej, ubogiej stajence w Betlejem.
„Czego Jezus pragnie? – pragnie On Człowieka…Miłości…Dobroci…”
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim przedszkolakom, za piękne jasełka i wartościowe treści jakie zostały w nich ukazane.