Zajęcia otwarte dla rodziców „Wiosenny deszczyk” w gr. Pszczółek

W naszym przedszkolu, w grupie Pszczółki, odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców, których tematem był „ Wiosenny deszczyk”, słońce, chmura, wiatr, ptaki. Celem zajęć było , integrowanie środowiska rodzinnego i przedszkolnego, rozwijanie współpracy pomiędzy przedszkolem a rodzicami, udział rodziców w warsztatach prezentujących zabawy rozwijające dziecko, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozbudzanie wyobraźni. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem z Rodzicami, następnie dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie z piosenkami również w języku angielskim, nie obyło się również bez zabawy ruchowej . Wspólnie wykonaliśmy kwiatka w doniczce z papieru. Rodzice i dzieci wykazali się dużą inwencją twórczą , a efekt zachwycił wszystkich. W tym dniu Rodzice mogli zobaczyć jak ich pociechy radzą sobie na co dzień w przedszkolu. Jestem pewna, że takie spotkania służą nam wszystkim. Serdecznie dziękuję Rodzicom za liczne przybycie, aktywny udział w zajęciach i zainteresowanie taką formą zajęć.